+90 536 867 8390

İade İşlemleri

CAYMA HAKKI VE İPTAL KOŞULLARI

Cayma Hakkı:

6502 sayılı Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği, cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar cayma hakkının istisnalarıdır. Bu bağlamda, online eğitimlerde (dijital eğitim içerikleri dahil) iade veya iptal yapılamamaktadır. Ancak ALICI, Müstesna İstanbul’daki hiçbir konuya başlamadığı, sertifika talep temediği ve herhangi bir kampanyayla birlikte satın almadığı sürece, 14 gün içerisinde eğitim iptali ve para iadesi talep edebilecektir.

ALICI, madde 7.1.e uygun olmak kaydı şartıyla, SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin imza tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde kurulduğu gün başlar. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan İnternet Sitesi’nde yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki cayma seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Firma Unvanı: Müstesna İstanbul Turizm Ltd. Şti.
Adres: Osmanağa Mah. Pavlonya Cad. No:6 İç Kapı No: 46 Kadıköy, İstanbul
E-posta: info@mustesnaistanbul.com
Tel: +90 850 803 2809

Cayma Hakkının Kullanımı:

Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ya iadeli taahhütlü posta veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve Müstesna İstanbul Mesafeli Satış Sözleşmesi madde 7 hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

ALICI’NIN / TÜKETİCİ’NİN BAZI HAKLARI

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

ALICI TARFINDAN, SATIN ALINAN HİZMET BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Satıcı ürün kullanımını iptal edebilir.